trwa ładowanie...

Najlepsze aplikacje dla kierowców – co warto pobrać na telefon?

Funkcjonowanie w dzisiejszym świecie ciężko jest sobie wyobrazić bez dwóch rzeczy: smartfona i samochodu. Coraz częściej te dwie rzeczy idą ze sobą w parze. Co prawda korzystanie z telefonu podczas jazdy jest niedozwolone, lecz istnieje wiele aplikacji, które nie tylko ułatwiają jazdę samochodem, ale także zwiększają nasze bezpieczeństwo. Warto je znać, zwłaszcza przed okresem wakacyjnych wyjazdów.


2019-05-31
1. Mapy Google
To chyba najbardziej popularna i zaufana nawigacja mobilna. Jej zalety są niewątpliwe – można pobrać ją na telefon bezpłatnie, a co ważniejsze, jest często aktualizowana. Można także korzystać z niej w trybie offline, zatem aplikacja nie obciąża transferu danych.
Aplikacja pozwoli Ci m.in. na:
 • zaplanowanie trasy wiodącej przez określone punkty
 • wyznaczenie drogi do najbliższych stacji paliw lub punktów gastronomicznych
 • bieżące określenie, na których odcinkach można spodziewać się większego natężenia ruchu, dzięki czemu ominiesz korki i zatory drogowe
Choć Mapy Google nie posiadają wielu bardziej zaawansowanych funkcji, które znajdziemy w klasycznych nawigacjach samochodowych, aplikacja nadrabia swoją uniwersalnością. Przyda się bowiem nie tylko kierowcom, ale także rowerzystom oraz pieszym.

NOWOŚĆ: W ostatnich dniach pojawiła się aktualizacja aplikacji Google Maps. Najważniejsza z punktu widzenia kierowcy funkcja, która została wprowadzona to informacja o ograniczeniach prędkości i radarach na drodze. 2. Yanosik
Usługa w świadomości większości kierowców funkcjonuje jako sposób na wymiganie się od mandatów i kontroli. Posiada jednak o wiele więcej przydatnych funkcji, niż mogłoby się wydawać. Nie dość, że dostępna jest zarówno jako samodzielne urządzenie, jak i aplikacja, to w dodatku łączy w sobie cechy nawigacji z elementem społecznościowym. Dzięki temu przypomina nieco CB radio informujące m.in. o:
 • wypadkach i innych niebezpiecznych zdarzeniach, które mogą spowolnić naszą podróż lub wymagać od nas zmiany trasy
 • kontrolach policyjnych czy fotoradarach, dzięki czemu jesteśmy w stanie z wyprzedzeniem dostosować odpowiednio prędkość jazdy
Największym atutem aplikacji są zatem sami jej użytkownicy, którzy informują się nawzajem o zmianach lub niebezpiecznych zdarzeniach na drodze. Każdy użytkownik usługi może samodzielnie dodać ostrzeżenie o wypadku czy kontroli drogowej.
3. Fuelio
Każdy samochód wymaga regularnego tankowania, które często mocno nadwyręża nasz budżet. Tymczasem Fuelio pozwala prowadzić dziennik tankowań i ponoszonych na nie kosztów. Dzięki tej aplikacji:
 • zbudujesz przejrzyste statystyki i wyliczenia związane z wydatkami ponoszonymi na stacjach paliw
 • ocenisz, czy Twój samochód w ostatnim czasie nie zaczął palić więcej niż do tej pory
 • sprawdzisz, jakie stacje znajdują się w pobliżu oraz na której z nich najbardziej zaoszczędzisz dzięki aktualnym cenom podawanym przez aplikację
Co więcej, Fuelio informuje również o nadchodzących przeglądach czy konieczności wymiany rozrządu.

4. MyWheels
Aplikacja będąca naszym osobistym mechanikiem-serwisantem. Umożliwia diagnozowanie samochodu oraz prowadzenie dziennika kosztów jego eksploatacji. Dzięki połączeniu z samochodem przez port OBD II, które służy do podłączania narzędzi diagnostycznych, będziemy mogli odczytać w aplikacji:
 • statystyki związane z naszym autem
 • diagnostykę pojawiających się problemów technicznych i aktualny stanu pojazdu
 • wydatki związane z bieżącą eksploatacją samochodu

5. Find My Car Idealne rozwiązanie dla zapominalskich oraz osób o słabej orientacji w terenie. Aplikacja wskazująca, gdzie zaparkowaliśmy, świetnie sprawdzi się chociażby w miejscach, w których jesteśmy pierwszy raz lub bywamy rzadko. Zdarza się to szczególnie często podczas wakacyjnych podróży. Find My Car pozwoli Ci:
 • zapisać aktualną lokalizację samochodu dzięki współrzędnym GPS
 • odnaleźć auto na rozległym parkingu
 • wyznaczyć drogę do naszego samochodu

Czytaj także...


Listopad i grudzień ostatnią szansą na tańszy najem lub leasing

Minęło zaledwie kilka dni od ogłoszenia zmian w przepisach podatkowych dotyczących leasingu, a wielu przedsiębiorców już zastanawia się nad rejestrowaniem floty za granicą. Nowelizacja wprowadza limity finansowe, które sprawiają, że nie każde auto będzie można wliczyć w koszty przychodu. Kto zyska, kto straci i czy wśród nowych przepisów znajdują się też zmiany na dobre?

2018-11-09 czytaj dalej

Skąd wzięła się Škoda - 10 ciekawostek o popularnej marce

Škoda jest jedną z najchętniej wybieranych przez Polaków marką. Czeski producent samochodów działa na rynku motoryzacyjnym już od 122 lat. Z okazji Miesiąca Škody w Autoflix.pl prezentujemy kilka ciekawostek o jednej z najbardziej dynamicznie rozwijających się marek motoryzacyjnych, o których z pewnością do tej pory nie wiedzieliście!

2019-04-09 czytaj dalej

wynajem długoterminowy aut, auto w leasingu, auto w abonamencie, abonament na auto, flota dla firm

Abonament i leasing – czym się różnią?

Przedsiębiorcy mają do wyboru wiele sposobów na pozyskanie samochodów firmowych. Do tej pory najczęściej wybieranymi były leasing oraz kupno auta, jednak zaczyna się to zmieniać. Opcja auta na abonament przekonuje do siebie coraz więcej firm, którym zależy przede wszystkim na zwiększeniu mobilności oraz optymalizacji kosztów. Dodatkowo przedsiębiorcy nie muszą się martwić nieprzewidzianymi kosztami ani wykupem.

2018-09-26 czytaj dalej

Dlaczego samochód zimą pali więcej i jak tego unikać?

>Wielu kierowców zna ten problem – na jednym tankowaniu zimą przejedziemy znacznie krótszy dystans, niż latem. Apetyt silnika wzrasta, gdy tylko nadchodzą chłodniejsze dni. Istnieją jednak techniki, które pozwolą nam ograniczyć zużycie paliwa w chłodniejsze dni i warto o nich pamięć, nie tylko zimą.

2019-01-23 czytaj dalej